DENİB AKADEMİ' den Maliyet Düşürme Teknikleri Eğitimi

DENİB AKADEMİ, “Maliyet Düşürme Teknikleri Eğitimi” ni 5-6 Kasım 2019 tarihlerinde Denizli İhracatçılar Birliği'nde düzenledi.

Firmaların farklı departmanlarında görev yapan temsilcilerin yer aldığı eğitim programı, Nova Akademi'den Bülent Yeni tarafından gerçekleştirildi.

Piyasa ve temel maliyet kavramları, verimlilik ve etkinlik kavramları, verimlilik ve etkinliğin ölçülmesi ve geliştirilmesi, stratejik yönetimin verimlilik ile ilişkisi, AR-GE süreçlerinde maliyet düşürme, üretim süreçlerinde verimlilik arttırma, insan kaynakları süreçlerinde verimlilik arttırma ve tedarik zincirinde maliyet düşürme teknikleri gibi konu başlıkları üzerinde duruldu.

Yapılan İş Maliyet, Kalite ve Süre Bakımından Sürekli İyileştirilmelidir

Eğitmen Bülent Yeni, rekabetin oldukça kızıştığını ve sadece en iyi firmaların sektörde kalabildiğini ifade ederek, günümüzde firmaların mesailerini günlük işleri yaparak geçirmekte olduklarını ve geleceğe bakamadıklarını vurgulayarak şunları söyledi:

“Üst yönetiminden operatörüne kadar tüm bölüm çalışanları, rutin işlerinin yanısıra yaptıkları işi maliyet, kalite ve süre bakımından sürekli iyileştirilmelidir.

Sürekli iyileştirme firmanın kültürüne tamamıyla işlediği zaman o firmanın yeri sektörde gittikçe sağlamlaşır. Çalışanların kendi yaptıkları işleri iyileştirerek ürün maliyetlerinin düşürülebilmesi için ilk şart çalışanların bunu nasıl yapacağını bilmeleridir.

Bu nedenle “Süreçlerde Maliyet Düşürme Teknikleri” eğitimimizde bir firmanın hemen hemen tüm departmanlarıyla ilgili değişik tekniklerden kısa kısa bahsedilerek katılımcıların kendi konuları ile ilgili hangi yöntemi kullanmaları gerektiğini bilmeleri sağlanmaktadır.”

Eğitim programı, yapılan bilgilendirmelerin ve paylaşımların ardından soru-cevap bölümüyle devam etti.

DENİB AKADEMİ eğitimlerine, 21 Kasım 2019 tarihinde düzenlenecek olan“ Sen Sus Görüntün Konuşsun Söyleyişi Programı” ile devam edecek.

 

 

İlgili Fotoğraflar