Çin' de Denizli Çıkarması

Çin' in Guangzhou kentinde 1957'den beri yılda iki kez yapılan, 100.000 m2 brüt fuar alanında 4.500'den fazla standın olduğu, 10'dan fazla ülke ve bölgeye hitap eden, 1957' den bu yana düzenlenen ve yılda iki kez açılan Kanton Fuarının 126.'sına katılan DENİB üyesi firmalar, Denizli'de üretilen ev tekstili ürünlerini Çin'deki fuarı ziyaret eden uluslararası alıcılarla buluşturdu.

31 Ekim - 4 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlenen 126. Kanton Fuarı'nda Denib üyesi firmalar Çin ve Uzak Doğu Pazarı'nda görücüye çıktı.

Fuar'ın ilk günü Guangzhou Başkonsolosu Sn. Mehmet Kurtuluş Aykan ve Guangzhou Ticaret Ataşesi Sn. Serdar Afşar “Turkish Towels” standını ziyaret ederek başarı dileklerini iletti. Küresel alıcıların buluşma noktası haline gelen fuarda DENİB üyesi firmalar ile sektör temsilcileri bir araya gelerek görüşme fırsatı buldu. Tasarım çeşitliliği ve ürün kalitesi ile alıcılara hitap eden ev tekstili ürünleri sektör temsilcileri için yine trend belirleyici ürünler olmaya devam etti..

Türk havlusuyla ilgili bilgilendirmelerin yapıldığı “Turkish Towels” standı oldukça yoğun ilgi görürken, kalitesi ve özgünlüğü ile bilinen Türk havlusu uluslararası platformda bir kez daha tanıtıldı.

DENİB Başkanı Sn. Hüseyin Memişoğlu, Kanton Fuarı'nın sadece Çin'de değil, bütün dünyada bilinen en uzun soluklu ve kapsamlı fuarlardan biri olduğunu ifade ederek, son yıllarda gerek artan refah düzeyi gerekse hızlanan ekonomisiyle adeta cazibe merkezi haline gelen Çin'de, Türk havlusunun bilinirliğinin her geçen sene biraz daha arttığının altını çizdi. Dünyanın dört bir yanından önemli satın alma yöneticilerinin bu fuarı ziyaret ettiğini belirten DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Çin aynı zamanda dünyanın en büyük tekstil ihracatçılarından biri. Dolayısı ile Kanton Fuarı da dünyanın en büyük markalarının yer aldığı önemli bir fuar. Uluslararası anlamda önemi her geçen gün artan bu platformda Denizli firmalarının yer alması sektörel gücümüzü ön plana çıkarıyor.”

 

 

İlgili Fotoğraflar