İhracat Rakamları (Bin USD)
English

2019-15 KOSGEB 6. KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri

Sayı : 32089230-TİM.DENİB.GSK.2019/15-00257                     Denizli, 31/01/2019
Konu: KOSGEB 6. KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri

 

S İ R K Ü L E R

(ARGE / 2019-15)

Sayın Üyemiz,

T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı KOSGEB Denizli Müdürlüğü'nden alınan bir yazıda aynen; "Başarılı işletmelerin ve girişimcilerin ödüllendirilmesi amacı ile geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 6.sını düzenleyeceğimiz "KOBİ ve Girişimcilik Ödül Programı” için başvurular 20 Ocak - 11 Şubat tarihleri arasında http://www.kobivegirisimcilikodulleri.gov.tr/, http://www.kosgeb.gov.tr/ ve e-devlet üzerinden alınacaktır. Aşağıda ifade edilen 7 farklı kategoride başvurular alınacaktır.

1. İhracatçı KOBİ Ödülü

2. İnovatif KOBİ Ödülü

3. İşbirliği-Güçbirliği Yapan KOBİ Ödülü

4. Dijital KOBİ Ödülü

5. Genç Girişimci Ödülü

6. Kadın Girişimci Ödülü

7. İnovatif Girişimci Ödülü

Yukarıda yer alan her bir kategoride finalistler ve birinciler seçilecek olup, Başarılı KOBİ ve Girişimcilerimize KOSGEB KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri kapsamında aşağıda belirtilen ödüller verilecektir.

1. Her kategorinin finalistleri, KOSGEB tarafından düzenlenecek olan Yurtdışı İş Gezisi Desteğinden bir defaya mahsus olmak üzere azami destek miktarı dikkate alınmaksızın ilgili mevzuat kapsamında %100 oranında desteklenir.

2. Her kategorinin birincileri; Başkanlığımız proje bazlı destek programlarında program bazında toplam destek oranı %100'ü geçmemek üzere, kategori birincisi olarak ilan edildiği tarihten itibaren 3 yıl içerisinde başvuru yapılmış olması koşuluyla bir defaya mahsus olmak üzere bir destek programı için %10 oranında daha fazla desteklenir.

3. Her kategoride dereceye giren KOBİ'lerimizin alacağı ödülü yapılacak toplantı ile Devlet Büyüklerimizden alması büyük olasılıklıdır.”

denilmektedir.

 

Bilgileriniz rica olunur.

 

Saygılarımla,

 

Uğur DAYIOĞLU

Genel Sekreter